Fundacja Prometeusz dla obywateli Ukrainy

Nasza Fundacja na co dzień pomaga ubogim i chorym Seniorom, ale w obliczu tragedii u naszych wschodnich sąsiadów, postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność. Nie moglibyśmy stać obojętnie, kiedy wiemy, że mamy możliwość udzielenia realnej pomocy, mamy zaufanie naszych darczyńców i duże doświadczenie w pozyskiwaniu i przekazywaniu funduszy na cele dobroczynne. W związku z tym rozpoczęliśmy wszechstronne działania, aby jak najszybciej pozyskać środki i dostarczyć pomoc w miejsca, w których jest ona najbardziej potrzebna.

Działamy zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. Podjęliśmy współpracę z licznymi organizacjami i firmami w celu skutecznego dotarcia do osób potrzebujących i identyfikowania potrzeb. We współpracy z firmą LUXMED dostarczyliśmy duży transport leków i suplementów do PTAK EXPO, w którym przebywają Ukraińcy.
Na stałe oferujemy refundację leków dla przebywających na terenie Polski uchodźców. Podjęliśmy współpracę z Fundacją „Diabeciaki” celem realizacji recept dla uchodźców chorujących przewlekle na cukrzycę, przebywających na terenie Łodzi i okolic. Zorganizowaliśmy i nadzorowaliśmy transport leków, sprzętu i opatrunków na teren Ukrainy. Pierwszy transport dotarł już do Lwowa, do sortowni, z której został wydzielony do różnych, najmocniej poszkodowanych wojną, placówek w całym kraju. Jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnego transportu, który wyruszy w najbliższych dniach do Kijowa. Obecnie poszukujemy funduszy, które umożliwią nam zakup sprzętu ratującego życie. Zwrócił się do nas szpital w Ukrainie (z uwagi na toczącą się wojnę i bezpieczeństwo przebywających tam osób nie ujawnimy na razie jego nazwy) z dramatyczną prośbą o bardzo drogi sprzęt medyczny. Z uwagi na ogromne deficyty lekarze nie mogą przeprowadzać operacji – to jednocześnie tak niewiele i tak dużo – ten sprzęt decyduje o tym, czy lekarze będą w stanie uratować życie swoich pacjentów.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszych działań poprzez wpłatę środków na nr konta: 

66 1050 1012 1000 0090 3006 5230

A także zachęcamy do podjęcia współpracy z nami.

Zobacz więcej

Historia Pana Stanisława

Pan Stanisław potrzebuje pomocy. Jeżeli chcesz pomóc panu Stanisławowi wplać darowiznę na konto Fundacji Prometeusz –Zdrowie Seniora z Dopiskiem ”Dla Stanisława”. Kupujemy leki, opłacamy czynsz,

Czytaj więcej