Przywracamy uśmiech w chorobie

Fundacja Prometeusz udziela pomocy i wspiera radą ludzi starszych, biednych, chorych, samotnych, bezdomnych, czyli tych Seniorów, których los doświadcza najokrutniej.

Fundacja "Prometeusz dla Seniorów" pomaga przez cały rok. Nasi Podopieczni co miesiąc zgłaszają się do nas przede wszystkim o pomoc w zakupie leków i w opłaceniu bieżących rachunków za mieszkanie.

Zapewnienie im godnej starości i zabezpieczenie ich podstawowych potrzeb życiowych nie jest żadnym dobrodziejstwem ani łaską, lecz obowiązkiem
społeczeństwa, czyli nas, ogółu obywateli, a przede wszystkim rządu oraz wszelkich organów władzy państwowej i samorządowej.

Niestety ta pomoc nie dociera do wszystkich lub często jest niewystarczająca przy ogromnych kosztach utrzymania, leczenia i rehabilitacji, jakie co dzień ponoszą nasi Podopieczni. Nasze działania polegają na odnajdowaniu i pomocy tym osobom, które z niezależnych od nich przyczyn – ciężkich chorób przewlekłych, rosnących kosztów utrzymania,
leków i żywności – znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Jak pomagamy?

Leki

Po konsultacji z specjalistami medycznymi, opłacamy leki niezbędne naszym podopiecznym

Żywność

Przygotowujemy paczki żywnościowe dla potrzebujących

Wydarzenia charytatywne

Organizujemy Turnieje Brydżowe, bierzemy udział w corocznym kiermaszu dobroczynnym SHOM, a pozyskane w ten sposób darowizny przeznaczamy na pomoc naszym Podopiecznym

Rachunki

Opłacamy rachunki za gaz, prąd i wodę.

Paczki żywnościowe

Przygotowujemy paczki na Wigilię oraz Wielkanoc.

Jak możesz nam pomóc?

Zostań wolontariuszem

• Przekaż paczkę Seniorowi
• Przekaż produkty do paczek
• Zrób Seniorowi zakupy
• Odbierz leki dla Seniora

Wesprzyj Finansowo

• Płatność online (przelewy24, BLIK, ApplePay, GooglePay, karta)

• Przelew na konto

Fundacja Prometeusz

Stałych Podopiecznych
Data założenia fundacji

Historia Fundacji

Fundacja „Prometeusz dla Seniorów”, której fundatorem jest Albert Światopełk – Czetwertyński ustanowiona została na mocy aktu notarialnego 21 lipca 2010 r., a osobowość prawną uzyskała 2011r. z dniem wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego.

Cele Fundacji i sposoby ich realizacji, majątek i dochody Fundacji oraz organy Fundacji określa statut.

Książęta Światopełk – Czetwertyńscy to jeden z najstarszych rodów arystokratycznych, którego korzenie sięgają zamierzchłej przeszłości. Wywodzący się z Rusi Książęta Czetwertyńscy są w prostej linii potomkami Ruryka, legendarnego wodza i władcy panującego w Kijowie w IX w.

Na przestrzeni dziejów w rodzinie Czetwertyńskich było wiele wybitnych osobistości wsławionych na niwie publicznej. Jedną z takich znamienitych postaci był książę Włodzimierz (1837-1918) – gorący patriota, Sybirak, działacz polityczny i społeczny, obrońca podlaskich unitów prześladowanych przez carat, prezes Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności. We wszelkich działaniach, zwłaszcza charytatywnych, aktywnie wspierała go żona, ks. Maria (1853-1931), z domu hrabianka Uruska.

Dla zachowania w ludzkiej pamięci ich szlachetnych postaci i uczczenia nieprzeciętnych dokonań, prawnuk Marii i Włodzimierza, książę Albert-Światopełk – Czetwertyński postanowił uczynić ich patronami Fundacji „Prometeusz dla Seniorów”.

Niechaj dzieła ich życia będą inspiracją i przykładem dla każdego, kto rozumie i czuje, jak ważną, wręcz immanentną cechą człowieczeństwa jest służenie pomocą tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

Dokumenty fundacji

Wesprzyj naszą Fundację

Liczy się każda pomoc

Potrzebujesz pomocy?