XI Turniej Parami Dobroczynność i Brydż

Przed nami XI Turniej Brydżowy (15 X 2022, sobota, godzina 16:00 na ul. Polinezyjskiej 10), na który chcielibyśmy bardzo serdecznie Państwa zaprosić!

Tym razem przyświecać nam będą dwa, bardzo szczytne cele. Jak co roku wspieramy naszych polskich, ubogich Seniorów. Państwa darowizny przeznaczymy na leki i opłaty – niestety nasze obawy się spełniają i wzrost kosztów za prąd, gaz i węgiel najmocniej dotyka właśnie Seniorów, szczególnie tych najuboższych i schorowanych. Część z nich korzysta z aparatury, takiej jak chociażby koncentrator tlenu, który pochłania ogromne ilości energii, a musi pracować praktycznie przez całą dobę. W obliczu nadchodzących cen prądu nasza pomoc będzie krytyczna dla utrzymania polskich Seniorów w zdrowiu, a w tak poważnych przypadkach – nawet przy życiu.
Zebrane od Państwa środki zostaną również przeznaczone na pomoc ukraińskim szpitalom. Jesteśmy wstrząśnięci sytuacją na wschodzie, nieustannie dostarczamy sprzęt i leki, ale nasza pomoc to nadal jedynie kropla w morzu potrzeb. Za misję postawiliśmy sobie obecnie próbę dotarcia do Seniorów polskiego i ukraińskiego pochodzenia, którzy przebywają obecnie na terenie Ukrainy i z różnych przyczyn nie udało im się uciec przed wojną. Docierają do nas pogłoski, że sytuacja wśród Seniorów jest naprawdę tragiczna, starszym ludziom brakuje możliwości zakupu leków, nie mają za co żyć.

Będziemy ogromnie wdzięczni, jeżeli zechcą nam Państwo pomóc w realizacji naszych celów poprzez udział w tegorocznym Turnieju. Zapewniamy doborowe towarzystwo, sportową rywalizację i ukraiński poczęstunek. Poniżej zamieszczamy ulotkę ze wszystkimi potrzebnymi informacjami.

Historia Pana Stanisława

Pan Stanisław potrzebuje pomocy. Jeżeli chcesz pomóc panu Stanisławowi wplać darowiznę na konto Fundacji Prometeusz –Zdrowie Seniora z Dopiskiem ”Dla Stanisława”. Kupujemy leki, opłacamy czynsz,